Didžiosios NAUJO sezono tendencijos

Fotoreportažas iš motociklų parodos Italijoje.

Didžiosios NAUJO sezono tendencijos
Motociklų gamintojams Pasaulis, rodos, verčiasi aukštyn kojomis. Rimanto Vančio foto.

Veronos motociklų paroda, arba Verona MBE, kaip ji vadinama sutrumpintai, yra milžiniška, ir jau buvome nusivarę nuo kojų, kai po 12 angarų galiausiai prisėdome vakarienės nė kiek neypatingame restoranėlyje Scapin ant kampo miesto centre. Tokia tutti-frutti paroda, kaip išsireiškė vienas mano benzingalvis bičiulis.

Ką valgyti visuomet yra klausimas Nr.1: kas itališko alaus, kas raudono vyno, burgeris su itališka jautiena, Lasagne Ragu ir Guancetta inbriaga - lėtai vyne troškinti kiaulės žandai, tradicinis Veneto regiono patiekalas.

Klausimas Nr.2 šįkart buvo sudėtingesnis, nes nė vienas į jį neturėjome tiesaus atsakymo. Kas bus madinga motociklų pasaulyje? Priklausomai nuo metų, tendencijos tokiose parodose būna gana aiškios, šįkart, deja, buvome šiek tiek pasimetę. Rodos, viską buvome matę anksčiau ir motociklų, aprangos, net kelionių krypčių mados buvo tarsi įstrigusios laike, stagnuojančios, kaip ir Senojo Žemyno ekonomika. Gal šie metai tėra pereinamasis laikotarpis?

Kai kurie dalykai aiškesni pasidarė tik atėjus desertui - Sbrisolina Scapin, toks trupininis migdolinis pyragas.

Taigi štai pagrindinės motociklizmo mados, kurias turėtumėte žinoti.

JEIGU PERDARYTI - TAI HARLĮ

Kai kurie dalykai yra iškalti akmenyje. Ir tebūna tai gera tendencija, nes pasaulyje, kur viskas keičiasi taip greitai ir, kartais, labai netikėta kryptimi, reikia kažko, kas tęstųsi.

Su Harley Davidson motociklais yra susijusi visa motociklizmo laisvės kultūra: džinsai, oda, languoti marškiniai, rūdys, važiavimas į horizontą be šalmo, laukiniai Vakarai, alus, gražios moterys, bičiulystė... ir toliau: ginklai, narkotikai, organizuotos nusikaltėlių gaujos...

Yra ir praktiškumo elementas. Rimas aprašė, ką reiškia turėti europiečių customizuotą japonišką motociklą. Su V-twin varikliais bėdų rasti meistrą nebėra - visų konstrukcija labai panaši, didelė bendruomenė; mūsų bičiulis Virginijus Mickevičius net sukūrė savotišką Harlių Vintedą, appsą, per kurį galima pirkti/parduoti naudotas harlių dalis visoje Europoje.

Bendruomenė ir praktiškumas - šie du dalykai paaiškina, kodėl perdarytų europietiškų ar, dar rečiau - japoniškų motociklų yra vos keli, kad ir kokie estetiškai gražūs jie bebūtų.


RETRO ESTETIKA

Nuo BMW, Thriuph ir Hondos iki Royal Enfield, ar net iki tokių mažai gamintojų kaip Fantic - visi jie stengiasi parduoti panašią sena=gera idėją, kai jaunus vaikinus žavėjo motorų vibracijos ir benzino kvapas, metalinės tepalų dėžutės, kai žmonės daugiau laiko praleisdavo važiuodami pas bičiulis, o ne susirašinėdami per Instagramą.


DIDŽIOJI KOVA

arba klausimas Nr.3

Vis dėlto, didžioji tendencija yra ne estetikoje, ne spalvų paletėje ir net naujų kelionių kryptyse. Ji užrašyta mažomis raidėmis ant A4 formato popieriaus stendo pakraštyje. Tai kaina.

Kurį laiką čia Lietuvoje galiojo supratimas, kad tai, kas mums dar brangu, vakarų Europoje yra normalu, visiems įperkama, nes žmonės ten gyvena geriau ir daugiau uždirba. Skirtumų vis dar yra, bet jie nėbėra tokie dramatiški. Brangus motociklas yra brangus ir Vakarų Europoje; visi turime paskolų ir kitų įsipareigojimų, visi mokame skaičiuoti.

Pagalvokite apie tuos jaunus italų vaikinukus, kurie į parodą ateina ne tik motociklų pasižiūrėti: jie gyvens pas tėvus iki maždaug 30 metų. Ir ne tik todėl, kad mamos daro skaniausius makaronus. Gyvenimo atskirai nuo tėvų kaina yra kraupi, pakalbėkite su bet kuriuo bičiuliu didesniame Europos mieste – paklauskite apie butų nuomos kainas.

Europa turi rimtų problemų: stagnacija, mažėjantis konkurencingumas, Donaldas Trumpas. Žurnalas Politico sako, kad tai kas vyksta yra egzistencinis iššūkis. Debesys virš Senojo Žemyno dengia ir naujų motociklų rinką.

Klausimas Nr.3: kiek turi kainuoti naujas motociklas? Mūsų skaičiavimas paprastas: bet kuris naujas motociklas virš €7500 yra prabangos prekė.

Daugybė kiniškų ir indiškų modelių jau įsitenka į <€7500 rėmus. Naujausia tendencija yra ta, kad vis daugiau japoniškų ir europietiškų gamintojų turės pataikyti į šias kainos ribas.

Nes jiems tai – ir didžioji išlikimo kova.

CUNAMIS IŠ RYTŲ
Ar kinų gamintojai nužudys vakarietiškus motociklus?

Paskaitykite daugiau apie kiniškus motociklus ir pamoką iš istorijos, kurią politikai gali bandyti pakartoti

Pilną baką?

Vienkartiniai arbatpinigiai žurnalo išlaikymui

NUPIRKITE MUMS BENZINO